Rodzina

              Jakie wartości Cię budują?


Czy zastanawiałeś się kiedyś nad jedną z wartości w życiu, dzięki której w ogóle istniejesz? Czy myślałeś kiedyś o tym w jaki sposób bytujesz w swej rodzinie i o tym ile dobrego niesie za sobą jej posiadanie? Często ludzie patrzą na różne wydarzenia z perspektywy czasu i w głowie od razu pojawiają się negatywne wspomnienia z nim związane. Ludzie często zapominają, że wszystko ma dobre i złe strony, tylko częściej skupiamy się na tych złych, niż odwrotnie (jak to mówią Polak musi ponarzekać..). Musimy nauczyć się wybierać z wszystkich przypadków plusy, by mieć dobre wspomnienia, a minusy, by nas czegoś uczyły.

Czy wyciągasz ze złych wydarzeń wnioski?

Każde złe chwile powinny być dla nas lekcją. Z każdych przykrych skutków powinniśmy wyciągać wnioski, by w ten sposób zapobiegać dalszych konfliktów. Pewnych rzeczy nie możemy uniknąć, ale na sto procent możemy załagodzić ich niekorzystne działanie.

Czy dziś zaniedbujemy relacje budowane w rodzinach od pokoleń?

Kiedyś spotkania rodzinne i tradycje były rzeczą Świętą. Dziś coraz mniej przywiązuje się do tego wagę, dlaczego? Właśnie  przez pryzmat patrzenia na problem. Dawniej problemy rozwiązywało się lepiej. O wiele częściej i efektowniej się rozmawiało. Teraz wcale nie potrzeba się kontaktować, spotykać. Wystarczy internet, telefon. Kiedy więc wracać do wspomnieć, bo jak wiadomo wszystko przemija, a one zostają? Spotkania rodzinne, choć rzadko organizowane to  najczęściej w Święta, urodziny, wesela i (uwaga) pogrzeby. Tak to dość przykre, że spotykamy ciotki, które nas pamiętają od małego, bo nie raz pilnowały, jak one to mówią, po tylu latach, że musimy im się przypominać kim jesteśmy. Ale jak to mówią.. lepszy rydz niż nic. Wykorzystujmy te chwile na maxa, wspominając wszystkie dobra jakie nas spotkały.Rodzina to pewnego rodzaju cud. Gdy tylko się rodzimy już ją posiadamy, towarzyszy nam przez całe życie, a gdy przychodzi ten czas zakładamy tzw. swoją własną, poszerzając to grono o kolejnych członków i to jest właśnie cud. Że człowiek został stworzony dla człowieka, by nawzajem sobie towarzyszyć, by być rodziną,a  to najlepsze co można w życiu wygrać.

Wykorzystajcie chwile, które nadchodzą dla rodziny właśnie. Pamiętajcie o wartości Jej oraz Świąt, które się zbliżają i wykorzystajcie ten czas na prawdę dobrze. Nie ważne jaka jest rodzina... duża, mała, konfliktowa, czy mniej, prawdziwa, czy przybrana- JEST i chociażby dla tego warto.