Samorealizacja jako podstawowy krok w dążeniu do pragnień


       
       Gdy przychodzi ten moment, kiedy wiesz kim jesteś i czego chcesz, zdajesz sobie sprawę, że spoczęcie na laurach w tym właśnie momencie nie ma racji bytu. Wiesz, że to jest właśnie ten moment, gdy to jak cokolwiek dalej się potoczy zależy od kroku, który Ty wykonasz. Cały czas przed oczami mamy obraz marzeń i celów, nasze priorytety jako główne motywatory i wiemy, że jesteśmy w stanie zrobić wszystko by do tego dojść. Oznacza to, że nasze ciągłe życie jest swego rodzaju wyścigiem. Czy to dobrze? Bardzo dobrze! Bo na tym to właśnie polega. Najważniejsze to mieć cele i pragnienia, stawiać sobie wyzwania z dnia na dzień, by wszystko nabrało jakikolwiek cel.Samorealizacja? Mówię jej stanowcze TAK!


Pracowanie nad samym sobą może przybierać różne formy. Może być lekkie i przyjemne,a może być ciężkie i trudne. To od nas zależy jakie wartości stawiamy za niezbędne, jakie wady chcemy zatrzeć, a jakie zalety wypięknić. 

Stawianie sobie zadań pomagających samokształceniu jest na pewno jednym z wielu ważnych kroków w dążeniu do pragnień.

Życie nas nie rozpieszcza. To jak nam się potoczy zależy od tego jak bardzo tego chcemy i jak wiele robimy, by to osiągnąć. Samorealizacja to wspaniały czynnik pozwalający wyzbyć się z człowieka lenistwa! Rozwijanie swoich umiejętności, pasji jest dobrym krokiem w przyszłość. Bo o ile niektórym pasuje to, że pracują na stanowisku, które nie jest odzwierciedleniem ich marzeń, tak inni są na tyle zawzięci, by w życiu robić to co sami chcą. Samorealizacja pozwala nam być stanowczym i wytrwałym. 

Czy jest to egoistyczne podejście?

Nie. Dla każdego samorealizacja będzie stawiana na innym miejscu. Dla kogoś może być priorytetem najwyższym, u innego znajdować się na którymś z niższych szczebli. I o ile wiemy, gdzie znajdują się granice, o tyle zdajemy sobie sprawę, że świat nie kręci się tylko wokół nas i naszych potrzeb. Nie oznacza to, że mamy całkowicie poświęcać się innym, zapominając o sobie. Bo jesteśmy tak samo ważni. 

Musisz wiedzieć co chcesz robić i jak ma wyglądać twoje życie, bo masz je tylko jedno! 
Tu nie ma miejsca na "nie teraz, później" 
Tu trzeba działać jak najszybciej. Mówią, że kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana i ja tego szampana będę kiedyś pić, a Ty?