5 sposobów na radzenie sobie ze złym samopoczuciem

Złe samopoczucie? Bóle głowy, mięśni, brak energii, senność, wirusy, choroby?

Myślisz, że jesteś już "stary" i tak musi po prostu być? 
A zastanawiałeś się kiedykolwiek jak duży wpływ na to może mieć pogoda? 
Czasem nawet o g r o m n y, a przecież "taka tam zwykła strefa klimatyczna nie będzie mi życia układać!" 


Poznaj (moje) 5 sposobów na poprawienie nastroju w złą pogodę:

1. Nie daj sobą kierować!

"Jutro niskie ciśnienie, będzie padać, o nie już widzę jaki ten dzień będzie ponury i nudny!" 
No i tak faktycznie będzie, jeżeli faktycznie tak będziesz powtarzać. Wiecie, że to nawet sprawdzone, że to jak przywitamy się o poranku ma wpływ na to jaka będzie reszta dnia? Znajdźmy coś pozytywnego i pomyślmy o tym przed wstaniem z łóżka. 
Mówmy do siebie często, że to będzie fajny dzień, że nawet zaplanowane godziny na nic przyjemnego miną szybko,a resztę dnia mamy przecież zaplanowaną na przyjemności.

2. Nie łam się, że czasami przez to przechodzisz!

Nie spotkałam jeszcze człowieka, który mógłby przysiąc, że nigdy nie czuł się źle (mentalnie).
Jesteśmy tylko ludźmi i to, że często ulegamy złemu otoczeniu i pozwalamy, by ono pokierowało naszym dniem to nic złego. Starajmy się jednak kontrolować to jak najbardziej potrafimy (tu patrz punkt 1) i sprawmy, by tych dni było jak najmniej.

3. Znajdź dobry sposób na odstresowanie się!

Ja mam na to kilka sposobów. Tu jednak należy zacząć od faktu jakie konsekwencje niesie za sobą zła pogoda niszcząc nasze samopoczucie. Sam fakt, że w taki właśnie dzień musimy iść chociażby do pracy sprawia nam ogromny stres. Ważne by być spokojnym, bo tylko wtedy uda nam się nad tym dniem całkowicie zapanować. 

Hit ostatnich czasów?
Kolorowanki dla dorosłych- na początku patrzyłam na to z wielkim zdziwieniem jako, że pamiętam swoje przygody z kolorowankami z dzieciństwa. Jak może mnie odstresować coś, co strasznie mnie niecierpliwiło za dzieciaka? A jednak! I tak jak w dzieciństwie starałam się na początku, by po 5 minutach "wyjeżdżać za linię" z pośpiechu, bo chcę by to już było gotowe, tak teraz mogłabym kolorować godzinami. Świetny pomysł na zbicie czasu ,szczególnie, gdy dzień ponury i nie ma nawet gdzie wyjść .
Kolorowanki dla dorosłych znajdziecie --> tutaj . 

Innymi sposobami na odstresowanie może być odcięcie się od rzeczywistości. Wystarczy założyć słuchawki i dać się ponieść ulubionej muzyce
Czy wybierać tylko wesołe utwory? No niby tak, chociaż ja bym postawiła na te, które wywołują w nas pozytywne wspomnienia, a niekoniecznie są to piosenki, do których tyłek podrywa się do tańca.
Postawicie więc na takie utwory, które w miły sposób odetną was od rzeczywistości i pozwolą na chwilę uwolnić endorfiny i motylki w brzuchu.

4. Spotkaj się z kimś!

Najgorsze co można zrobić w te właśnie dni to zostać w łóżku powtarzając, że już nie ma dla nas ratunku. Spotkaj się z osobami, które potrafią poprawić humor samym widokiem. Prawdopodobnie i ona cierpi z powodu złego samopoczucia, a rozmowa pozwoli wam o tym zapomnieć.

5. Zaplanuj coś innego niż zwykle!

Rutyna niszczy. Pogoda dobija i już nie masz ochoty nawet drgnąć. Gdy zaplanujesz sobie na ten dzień coś zupełnie innego, będziesz pozytywnie nastawiony od rana czekając z niecierpliwością na wieczór, który nadchodzi. Często zmieniajmy grafik kalendarza. Inaczej nawet, gdy przyjdzie wiosna, czuć się będziemy beznadziejnie, bo rutyna nas wynudzi.


Pamiętajcie, że złe samopoczucie może mieć wpływ na choroby. Pogoda dla każdego w dany dzień jest taka sama i jeżeli Ty złapałeś wirus, a ja nie to coś musi być na rzeczy. Wielki wpływ ma psychika na nasze zdrowie ,ale o tym powstanie kiedyś osobny wpis. Jeżeli będziesz sobie powtarzać, że boli Cię brzuch to w końcu zacznie Cię boleć. Dlatego zawsze pamiętajmy o dobrym nastawieniu i  tym, że za chwilę wypogodzi się na zewnątrz i wewnątrz...nas... 

A jakie są twoje sposoby na walkę z pogodą?